26. mája 2016

Buďte trendy aj v cvičení

Leto nám klope na dvere, slniečko nás ťahá vonku a núti nás pomaly zhadzovať vrstvy oblečenia. Každý z nás chce byť na leto vo forme. Ale čo cvičiť? Dnes máte na výber množstvo aktivít. Ale poďme sa pozrieť na päť aktivít, ktoré sú v cvičení trendy.

1.   Posilňovňa? Môže byť!
Schudnúť, spevniť či zlepšiť svoju kondíciu alebo nabrať silu? Treba sa rozhodnúť, na čo sa chcete zamerať, pretože od toho sa odvíja celý váš tréningový plán. Naša rada však znie, strávte zopár hodín s odborným trénerom, alebo s niekým kto už má skúsenosti. Vytvoríte si tak správne návyky a naučíte sa sledovať pri cvičení. Alebo sa jednoducho inšpirujte v GOLEM CLUBE Bory Mall ;)


2.  Cross Fit je v kurze
Už ste o ňom počuli? CrossFit je kondičný a silový program vyvinutý na to, aby pomohol získať širšiu všeobecnú kondíciu. Je vytvorený tak, aby ľudí pripravil na akúkoľvek fyzickú výzvu. Počas cvičenia rozvíjate viaceré schopnosti naraz: odolnosť srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, vytrvalosť, silu, kĺbovú pohyblivosť, výbušnosť, rýchlosť, koordináciu, rovnováhu a presnosť. Veľkou výhodou je, že tento moderný obľúbený šport môžete vykonávať aj vonku v prírode, a tak máte zároveň možnosť nadviazať nové kontakty. Máj lásky čas je stále tu.


3. Bojové umenie prežije večnosť
Bojové umenie je staré ako samotné ľudstvo. Vznikalo vtedy, keď sa človek potreboval pred niečím brániť alebo niečo dosiahnuť. Dnes sú bojové umenia štúdiom filozofie, techník a prevedení boja. Existuje viacero bojových umení a viacero ciest, na ktorej, by ste sa mohli cítiť silní, vytrvalí a nezlomní. Napríklad japonská cesta - judo, aikido, kórejská cesta - krav maga, box, kick box  alebo, aj čínska cesta - kung fu alebo taichi. Tento vychýrený druh športu dnes nie je už iba mužskou záležitosťou, v skutočnosti mu prepadlo aj mnoho žien.


4. Krásny tanec, ťažká drina
Čo tak odhodiť zábrany a vyskúšať to? Poledance je moderný šport, ktorý spája dohromady prvky niekoľkých tancov ako balet, valčík či salsa s prvkami gymnastiky, akrobacie a moderného freestylového tanca. Poledance si získal vo svete veľkú priazeň množstva žien,  hlavne svojou fitnes formou, ktorá zaručuje komplexné spevnenie a vytvarovanie celého tela. Je pravda, že na 99% je to ženský šport, ale páni, nikdy nie je neskoro vyskúšať niečo nové ;)


5. Čo, leží to nebeží
Beh je snáď najstraší olypijský šport. V poslednej dobe je však poriadne na vysĺní. Keď sa človek pozrie z okna má pocit, že behá snáď celé mesto. Existuje nespočetné množstvo rád ako behať. No v poslednej dobe sa aj odborníci zhodujú, že behať treba tak, aby vám bolo komfortne, nezáleží na prevedení. Pri behu môžete počúvať hudbu, merať si odbehnuté kilometre aplikáciami a tak napredovať. A dámy, ak máte radi módu, tak dnes už každá módna značka má svoju športovú edíciu. Tak neváhajte a prevetrejte obchody v Bory Mall a vybehnite si štýlovo.


Pripravili: Bory Mall

Zdroj: 123RF

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára