5. augusta 2016

SLNEČNÉ OKULIARE PRE VÁŠ TYP TVÁRE


Vybrať si správne slnečné okuliare nie je ľahká záležitosť. Niekomu svedčia skoro všetky a niekto má problém nájsť si aspoň jedny, ktoré mu pristanú. S našim manuálom ale tento problém nebudete mať!


Postavte sa pred zrkadlo a dobre sa zahľaďte na svoju tvár. Máte ju oválnu? Okrúhlu? Do štvorca? Porovnajte si ju s našimi kresbami a uistite sa, že ste sa zaradili správne.

SRDCOVÁ TÁR
Najužší bod vašej tváre je brada a spodná časť sánky. Pre vás sú skvelé rámy, ktoré sú navrchu širšie ako na spodnej časti.

OKRÚHLA TVÁR
Okrúhla tvár je najširšia v lícnej oblasti a zužuje sa smerom nahor i nadol. Vhodné sú typy oversize, hranaté či mačacie rámy, teda akékoľvek, ktoré odvedú pozornosť od guľatosti vašej tváre.

OVÁLNA TVÁR
Dĺžka vašej tváre je väčšia ako jej šírka. Zvládnete akékoľvek oválne, alebo štvorcové rámy. Myslite ale na správne proporcie, nemali by byť príliš malé ani priveľké.

ŠTVORCOVÁ TVÁR
Silná sánka, široké čelo a široké lícne kosti - to sú vaše atribúty. Aby ste zjemnili tieto črty, vyberajte okuliare s jemnými rámami a zaoblenými okrajmi.


Nezabúdajte, že slnko svieti aj v zime a okuliare sú celoročná záležitosť. Chránia oči nielen pred škodlivými UV lúčmi, ale aj od „metličiek” - jemných vrások okolo očí. Radšej investujte do jedného a kvalitného kúsku, akoby ste mali mať doma tri lacné verzie.

Text Jana Tomas - Janatini
Foto Pinterest, archív značiek

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára